Tatuaż w stylu boho – co warto wiedzieć i jak dbać o taką „dziarę”

Koronka, pióropusze, frędzle, powiewające na wietrze kwiaty, dmuchawce – jest wiele motywów ożywionych i nieożywionych, które wpisują się w stylistykę boho. Nieskrępowany artyzm, potrzeba wolności, podkreślenie symbiozy z naturą to elementy, które wpisują się w styl życia boho. Chcąc wykonać tatuaż w stylu boho warto dowiedzieć się więcej na temat możliwości, a także tego, jak dbać o taką dziarę.

Tatuaże typu hinduska henna wpisują się w stylistykę boho

Jeśli jest się miłośnikiem tatuaży, które kobiety arabskie i hinduskie wykonują przed ślubem, to można tatuaż typu henna wykonać w studio tatuażu. Oczywiście w tym przypadku tusze będą trwałe. Dlatego trzeba zastanowić się dwa razy, czy na pewno chce się posiadać rękaw z samymi kwiatami i koronkowymi motywami. Takie tatuaże można wykonywać na całych rękach, ale i na samych dłoniach. Popularne są również takie wykonywane na stopach. Oczywiście dla osób, dla których naprawdę duże tatuaże są jeszcze czymś, co ich przerasta, bo np. decydują się na pierwszą dziarę, to tatuaże z motywem kwiatów i koronki w stylu henny można wykonać także na nadgarstku albo kostce. Takie tatuaże świetnie komponują się ze zwiewnymi stylizacjami w stylu boho i najbardziej pasują kobietom.

Postaw na łapacze snów i inne popularne motywy boho

Również mężczyźni mogą wykonywać tatuaże w stylu boho i nie mamy tu na myśli jedynie wizerunków Indian, ale także inne popularne motywy. Ciekawym wyborem jest oczywiście łapacz snów. To motyw, który sprawdzi się zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn. Taki tatuaż może mieć formę naszyjnika, ale równie dobrze można wykonać go na ramieniu czy w każdym innym miejscu. Wszelkiego rodzaju orientalne zdobienia także są dobrym wyborem. Czaszki ozdobione kwiatami także mogą wpisywać się w ten styl, choć głównie kojarzą się z kulturą meksykańską. Motywy przyrody ożywionej np. frunących ptaków, nawet orłów także są mile widziane.

Kolorowe czy czarne, a może białe – jakie powinny być tatuaże w stylu boho?

Decydując się na tatuaż w stylu boho można wybrać zarówno kolorowy, jak i czarny. Ciekawą alternatywą są też białe tatuaże, które kojarzą się ze skaryfikacją, ale w przypadku powierzenia ich profesjonalistom mogą naprawdę dobrze się prezentować, podobnie jak czarne czy kolorowe. Oczywiście boho jest pełne kolorów i to żywych, dlatego decydując się na łapacz snów warto wybrać go w kilku kolorach, choćby tych podstawowych. Na pewno kolor tatuażu nie wpływa na sposób jego pielęgnacji ani trwałość, bo kluczem jest właściwe postępowanie po wykonaniu tatuażu i po jego wygojeniu. Dostępne w ofercie Beardman.pl zestawy do tatuażu pozwalają odpowiednio zadbać o tatuaż, niezależnie od jego barwy, wielkości i techniki wykonania.

Jak dbać o tatuaż w stylu boho po jego wykonaniu, a także po wygojeniu?

Każdy tatuaż po wykonaniu zabezpiecza tatuażysta. Tutaj stosuje się maści i kremy przyspieszające gojenie, oczywiście po pozbyciu się zanieczyszczeń. Bez wątpienia jednak to nie wystarczy, bo tatuaż przed wyjściem z salonu musi zostać zabezpieczony w taki sposób, by żadne środki drażniące się do niego nie dostały. Stosuje się specjalne folie paroprzepuszczalne do tatuażu, które pozwalają skórze oddychać, zatem absolutnie nie można stosować folii spożywczych, co nie raz błędnie jest podawane. Tatuażysta wskaże na pewno zestawy do tatuażu, spośród których warto wybierać te do pielęgnacji na co dzień. Na początek niezbędny będzie łagodny żel do tatuażu i krem przyspieszający gojenie. Tutaj dobrym przykładem może być Easy Tattoo. W ofercie tego producenta dostępne są także folię paroprzepuszczalne do tatuażu. Warto wybrać także dobre środki głęboko nawilżające, które można stosować już po wygojeniu tatuażu, a przynajmniej wtedy, gdy pojawią się już strupki. Mowa o masłach do tatuażu. Warto przy tym pamiętać, że strupków nie należy zdrapywać, mają one odpaść samoistnie. Przed ekspozycją na słońce każdorazowo tatuaż trzeba zasłaniać jałowym opatrunkiem, a po wygojeniu należy smarować go kremem z filtrem UV 50+. Tatuaż w stylu boho może zachwycać swoimi kolorami przez długi czas. Zawsze można też wybrać się na drobną korektę.