Czy social media są dla nas zdrowe?

W social mediach tworzymy naszą osobowość. Czasem prawdziwą, czasem nie. Czy jednak zdajemy sobie sprawę z tego, dokąd to zmierza? Czy mamy świadomość tego że niszczymy samych siebie, kreując nie prawdziwe postacie? Czy jest to dla nas „zdrowe”?

Niemal każdy z nas w jakiś sposób korzysta z kont na portalach społecznościowych. Pokazujemy tam siebie, swoją osobowość bądź kreujemy wizerunek firmy. To drugie rozwiązanie jest nieco bardziej korzystne, lecz głownie chodzi o nas samych. Dodajemy zdjęcia naszych twarzy, miejsc do których chodzimy, w których mieszkamy.
Jak wpływa to na nasz życie? – otóż w tym całym pędzie internetowych kont zapominamy o tym, że widzą nas inni ludzie. Oceniają, wpływają na nasze życie. Nie podoba im się nasza fryzura? Zmieniamy ją. Zakładamy nie ten kolor swetra? Kupujemy nowy w oczekiwanym kolorze. Wszystko tylko po to, aby przypodobać się obcym osobom, których tak na prawdę nie znamy. Obcy ludzie mają nad nami kontrolę. Każdy z tych ludzi wie dokąd chodzimy – gdzie i co jemy, gdzie robimy zakupy, gdzie mieszkamy.

Czy taka wiedza jest bezpieczna? Jak mało trzeba aby stała się tragedia? Czy przekazujemy taką wiedzę naszym dzieciom? Czy taki tryb życia uważamy za „zdrowy”? Na to pytanie musi odpowiedzieć sobie każdy. Korzystajmy z portali społecznościowych rozsądnie. Używajmy opcji kont prywatnych. Bądźmy bezpieczni w sieci.

1 thought on “Czy social media są dla nas zdrowe?

  1. Trzeba szczerze przyznać, że social media nie są zdrowe. Sprawdzanie co chwilę statusów, dokumentowanie wszystkiego co się rusza…a to tylko niektóre z wad.

Comments are closed.