Warto zapakować prezenty pomysłowo i z sercem

pakowanie-prezentu

Należy wiedzieć, że opakowanie jest równie ważne jak sam prezent. Gotowe torebki potraktujmy raczej jako ostateczność. Postarajmy się poszukać bardziej oryginalnych rozwiązań, aby upominek, także taki o nietypowych kształtach, dobrze się prezentował i sprawił radość bliskiej osobie. Oto kilka pomysłów:

1). W tkaninę – jeśli upominkiem ma być jakiś drobny sprzęt AGD, kupmy dodatkowo ładną ściereczkę kuchenną i w nią zapakujmy podarek. Zawiążmy artystyczny supeł. Tkanina sprawdza się też do zapakowania butelki lub czegoś o trudnym kształcie. Wtedy możemy wykorzystać na przykład szyfon, organzę lub tiul.

2). W elegancki papier – kupmy kolorowy papier, najlepiej gładki, może być świecący, lub w wyrazistą kratkę. Dobierzmy do niego wstążki i kokardy. Opakujmy starannie prezent, dodajmy bombkę lub inną gwiazdkową dekorację. Zamiast papieru możemy także kupić solidne pudełka i tylko przewiązać je wstążką. Inne rozwiązanie to wykorzystanie pudełek, na przykład po butach, które oklejmy ozdobnym papierem lub resztkami tapet.

3). W krepinę – to idealne rozwiązanie do pakowania ręczników, ubrań itp. Prezent zwijamy w rulon, owijamy krepiną, zawiązujemy z dwóch stron ładną wstążką, jak duży cukierek.

Zajrzyj także na halobielsko.pl, gdzie również publikujemy ciekawe porady lifestylowe.

4). W stylu eko – kupmy szary papier i sznurek pakowy. Do sznurka możemy przykleić kilka słomianych gwiazdek. Owińmy pakunek, przewiążmy ozdobionym sznurkiem. Do dekoracji możemy też użyć na przykład szyszek lub ciasteczek.

Dodatkowa uwaga – zielona gałązka ostrokrzewu, iglaków lub jemioły lub atrakcyjna ozdoba świątecznego prezentu.