3 sposoby na tanie wakacje

wakacje-rodzinne

Kiedy zbliża się sezon urlopowy, każdy chciałby wyjechać, zwiedzić nowe miejsca i zostawić na jakiś czas problemy dnia codziennego daleko za sobą. Jednak w trudnych czasach, kiedy ceny są wysokie a inflacja ciągle rośnie, coraz trudniej znaleźć tanie propozycje wakacji. Jak więc tanio podróżować? Poznaj nasze 3 propozycje!

1. Planuj wakacje samemu, a bilety lotnicze kupuj w promocji! Wiele osób uważa podróże samolotem za najdroższe. Rzeczywiście nie jest to tani środek transportu, chyba, że wiesz jak szukać promocji. Po pierwsze wykorzystaj dostępne narzędzia w internecie, jak chociażby loty Google. Dzięki temu możesz wybrać Twoje lotnisko i przejrzeć najtańsze oferty. Na przykład można znaleźć tam takie perełki jak lot do Londynu w dwie strony za 95 złotych, czy lot do Paryża w dwie strony za 198 złotych. Oczywiście należy także dopasować termin, jednak czasami lepiej dopasować wakacje do taniego lotu, niż zaplanować wakacje i dopiero szukać sposobów na podróż, bo nie zawsze uda się znaleźć dobrą cenę.

2. Korzystaj mądrze z biur podróży. Pamiętaj, że kupno wycieczki w sezonie wakacyjnym (na lipiec i sierpień) z miesięcznym wyprzedzeniem to najgorsze co możesz zrobić dla swojego portfela. Po pierwsze jest to najdroższy okres, bo wszyscy wtedy wypoczywają. Po drugie kupno miesiąc przed wylotem to najwyższe ceny. Zaplanuj wypoczynek w krajach takich jak Grecja, Turcja czy Egipt na wrzesień, kiedy zainteresowanie jest mniejsze. Dołóż do tego wakacje first minute (kupione pół roku przed wylotem) lub last minute (na kilka dni przed wylotem) i dzięki temu zaoszczędzisz nawet połowę (jeśli nie więcej) kosztów wycieczki!

3. Nie bój się podróżować samochodem. W szczególności, jeśli chcesz wybrać się na wakacje większą ekipą (np. w 7 osób i macie busa lub duży samochód osobowy z 7 miejscami. Na przykład wyjazd samochodem do Chorwacji czy Włoch do nadmorskich kurortów to koszt paliwa i winiet w granicach 1500-2000 złotych w obie strony (licząc bardzo wysokie ceny paliwa ponad 8 zł/litr). Dzieląc taką kwotę przez ilość osób, okazuje się, że podróż za osobę w dwie strony wyjdzie 250-350 złotych, co nie jest dużym wydatkiem. Do samochodu możemy również zabrać sporo rzeczy, z których musielibyśmy zrezygnować planując podróż samolotem czy innymi środkami komunikacji zbiorowej.

Wykorzystując tylko te 3 porady, możesz naprawdę tanio spędzić wakacje za granicą! Pamiętaj, że planowanie i pomysłowość mogą bardzo mocno ulżyć Twojemu portfelowi.

Miejsca na świetne wakacje znajdziesz też na kalatowki.com.pl, gdzie wrzucamy wiele lokacji na rodzinne urlopy, które nie wypłuczą Twojej kieszeni.