Netflix chce uniemożliwić dzielenie kont!

Gigant VOD (tzw. filmy na życzenie) Netflix testuje nowe narzędzia, aby uniemożliwić użytkownikom udostępnianie swojego konta osobom spoza domu. Wśród środków jest dwuetapowe logowanie, a użytkownicy zostali powiadomieni podczas logowania, że konto musi zostać potwierdzone e-mailem lub SMS-em.

„Ten test ma na celu zapewnienie, że osoby korzystające z kont Netflix mają na to pozwolenie” – powiedział przedstawiciel Netflix australijskiemu kanałowi ABC News.

Niektórzy użytkownicy otrzymali wiadomość: „Jeśli nie mieszkasz z właścicielem tego konta, musisz mieć osobne konto, aby oglądać dalej”, donosi BBC.

Jak podał kanał, nie podjęto jeszcze decyzji, czy wprowadzą to rozwiązanie na stałe. Netflix próbuje rozprawić się z użytkownikami, którzy udostępniają swoje dane logowania, ale nie jest jasne, ilu narusza zasady firmy.

Usługi przesyłania strumieniowego, takie jak Netflix, HBO Go, Amazon Prime i Disney, umożliwiają użytkownikom tworzenie wielu profili dla tego samego konta, ale są one przeznaczone tylko dla osób w tym samym gospodarstwie domowym.

1 thought on “Netflix chce uniemożliwić dzielenie kont!

  1. W pewnym stopniu rozumiem Netflix’a. Dużo na tym tracą, bo wiele osób korzysta z jednego konta i udostępnia je każdemu. W normalnej telewizji taka sytuacja nigdy nie mogła mieć technicznie miejsca.

Comments are closed.