Czy można odchudzać się podczas Wielkanocy?

Czy Wielkanoc to dobry czas na to, by się odchudzać? Czy naprawdę warto przeznaczyć okres świąteczny na walkę ze zbędnymi kilogramami? Większość osób powie zapewne, że nie, ale jednak ten dylemat pojawia się w głowach wielu ludzi, którzy są na redukcji od jakiegoś czasu i nie chcą jej przerywać wyłącznie z powodu nadchodzących świąt wielkanocnych. A nie muszą tego robić. Dietetyczna Wielkanoc może okazać się równie smaczna i przyjemna co ta tradycyjna. Nie trzeba więc wcale przerywać swojej diety i ryzykować ponownym przybraniem na wadze. Spokojnie można dalej tkwić przy swoich prawidłowych i zdrowych nawykach żywieniowych nawet podczas świąt wielkanocnych.

Dieta podczas świąt Wielkanocy

Święta są jednak wyjątkowym czasem. W wielu polskich rodzinach obchodzi się je w sposób tradycyjny, a te tradycje trzeba oczywiście uszanować. Raczej nikt nie spotkałby się z pozytywnym odbiorem, gdyby przyszedł do rodziny na święta ze swoimi pojemnikami wypełnionymi zdrowymi posiłkami. Tak drastyczny krok nie jest jednak wcale konieczny. Można spokojnie cieszyć się w pełni rodzinnymi świętami wśród bliskich, a jednocześnie w jakimś stopniu praktykować dietetyczną Wielkanoc, nie łamiąc zbyt wielu zasad zdrowego żywienia. Liczy się balans.

Zachowaj umiar w jedzeniu

W jedzeniu chodzi przede wszystkim o umiar. Nikt nie musi przecież zjadać pięciu kawałków ciasta, a od jednego małego kawałeczka sernika ciężko przytyć. Warto też starać się wybierać lepsze i zdrowsze opcje. Nawet ta nie-dietetyczna Wielkanoc zazwyczaj składa się również z wielu wartościowych potraw, takich jak chude pieczenie, sałatki czy po prostu jajka. Ograniczać warto natomiast przede wszystkim słodycze. A już zwłaszcza te kupne, które nikomu nie są potrzebne do szczęścia.

Aby aż tak bardzo nie przytyć w okresie świątecznym, warto też spróbować sobie zapewnić jakąś dodatkową porcję ruchu. Nie musi to być nic wielkiego. Wystarczy namówić rodzinę na długi spacer albo wybrać się z bliskimi na przejażdżkę rowerową po okolicznych parkach.

Źródło: eodchudzanie.pl