Najciekawsze parki rozrywki w Polsce – 3 przykłady

Park rozrywki to świetny pomysł na spędzenie czasu – uszczęśliwi zarówno dzieci, jak i dorosłych. W każdym z nich można znaleźć atrakcje, które dostarczą wiele radości i adrenaliny.

Pozwalają też rozwinąć swoją wiedzę i umiejętności, łącząc je z dobrą zabawą. Dokąd szczególnie warto się wybrać?

3 polskie parki rozrywki, które warto odwiedzić

JuraPark Bałtów

Park jurajski w Bałtowie powstał w 2004 roku jako pierwsze miejsce tego typu w Polsce. Ma do zaoferowania zróżnicowane aktywności – od placu zabaw dla najmłodszych i modele dinozaurów naturalnej wielkości, jak i znacznie bardziej edukacyjne atrakcje.

Na terenie parku można udać się do muzeum, by poznać historię powstawania życia na ziemi i obejrzeć różne skamieniałości. Odwiedzający mogą też dowiedzieć się, na czym polega praca paleontologa. JuraPark jest częścią większego kompleksu kompleksu turystycznego, w skład którego wchodzą również park miniatur, ośrodek jazdy konnej, stacja narciarska i wiele innych.

Wejdź na portal anty.pl i poczytaj o ciekawych formach spędzania czasu.

Suntago Wodny Świat

Zlokalizowany 60 km od Warszawy park wodny oferuje atrakcje dla miłośników pływania i sportów wodnych. Odwiedzający mogą skorzystać z 32 zjeżdżalni wodnych, 10 saun, dużego basenu z falą, a także spróbować swoich sił na symulatorze surfingu. Park wyróżnia się spośród innych podobnych atrakcji, ponieważ w jego bezpośrednim sąsiedztwie stworzono domki typu bungalow, a na całym terenie znajduje się około 700 palm.

Park Doświadczeń Fizycznych w Ogrodzieńcu

Dzięki różnym urządzeniom można poznać i lepiej zrozumieć, jak działają podstawowe prawa fizyki. Park oferuje między innymi symulator dachowania, platformy obrotowe, instrumenty muzyczne, kalejdoskopy czy wiry wodne. Jeśli szukacie więc sposobu, by połączyć naukę z zabawą, to ten park sprawdzi się idealnie.