Z kim się bawić w escape roomie?

W Polsce raczej nie ma takich escape roomów, w których można by było się bawić w pojedynkę. Miejsca te zwykle są udostępniane zorganizowanym grupom, składającym się z przynajmniej dwóch i maksymalnie sześciu czy ośmiu osób (w zależności od regulaminu danego pokoju). Warto natomiast zastanowić się nad tym, kogo rzeczywiście zabiera się do pokoju zagadek. Niby to tylko zabawa, ale jednak trwa ona przynajmniej godzinę, a czasem i trochę dłużej. Nikt raczej nie chciałby natomiast zostać zamknięty w pokoju z obcymi osobami, z którymi nie umiałby w żaden sposób współpracować.

Zabawa w Escape Roomie

Coraz większa popularność Escape Roomów sprawia, że wiele osób szuka informacji na ten temat w sieci. Tego typu atrakcje turystyczne w formie rozrywkowej dostępne są m.in. w Tychach. Dlatego warto dowiedzieć się co nieco przed pierwszym razem. Osoby, które wejdą w skład zespołu graczy, muszą więc czuć się ze sobą dość komfortowo. Nie chodzi tu o to, by były jakimiś najbliższymi przyjaciółmi od serca, ale by po prostu wzajemnie się nie rozpraszały i nie spinały się nadmiernie w swoim towarzystwie. Współpraca może przebiegać bezproblemowo tylko wtedy, gdy ma ona zajść między ludźmi, którzy wzajemnie się akceptują i potrafią w miarę się porozumieć. Oczywiście to wszystko osiąga się dopiero na jakimś etapie znajomości. Zwykle jest więc tak, że to paczki tych stałych przyjaciół, którzy żyją ze sobą dosłownie od lat, zdecydowanie najlepiej radzą sobie w escape roomach i to nieraz nawet wtedy, gdy dopiero zaczynają z nimi przygodę i odwiedzają je po raz pierwszy czy drugi w życiu.

A może cała wspólna ekipa?

Można też pójść o krok dalej i spróbować zorganizować taką ekipę, w której wszyscy członkowie będą się wzajemnie uzupełniać pod względem pewnych nabytych umiejętności, wrodzonych talentów i posiadanej wiedzy. W escape roomach raczej nie potrzeba trzech ekspertów od matematyki. Dużo lepiej, gdy jedna osoba zna się na matematycznych łamigłówkach, druga potrafi wykazać się nienaganną zręcznością, a trzecia wyróżnia się znakomitą spostrzegawczością oraz doskonałą pamięcią. Pokój zagadek prawie zawsze jest mieszaniną różnego rodzaju zagadek. Nie da się więc tak do końca powiedzieć, która umiejętność rzeczywiście okaże się w nim przydatna, bo to po prostu zależy od pokoju.