Jak rozwijać wyobraźnię i kreatywność? – 11 wskazówek

Każdy ma twórczą stronę, chociaż czasami jest ukryta i nie ujawnia się tak szybko, jak u innych, jednak możesz rozwijać kreatywność, korzystając z różnych źródeł inspiracji i ćwicząc, szukając swojej kreatywnej strony i wysuwając ją na pierwszy plan.

Oto 11 wskazówek, które pomogą Ci wydobyć swoją kreatywność i rozwinąć wyobraźnię

 1. Twórz listy – możesz znacznie rozwinąć swoją kreatywność i rozbudzić tę stronę, tworząc listę, gdy masz problem, który wymaga odrobiny kreatywnego myślenia, wypisz jak najwięcej pomysłów na rozwiązania i pozwól swojej kreatywności płynąć. Przykładowo- stwórz listę 50 sposobów, by zarobić milion. Nawet jak będą głupie, trudne albo teoretycznie niemożliwe- spoko. Po prostu chodzi o zmuszenie się do myślenia. Nawet jak 1 na 50 z nich wyda Ci się możliwy do zrealizowania, będziesz wiedzieć, co próbować robić, gdybyś chciał być bogaty.
 2. Dokonuj zmian w swoim życiu – czasami możemy dostać blokadę twórczą, jeśli utkniemy w rutynie, dokonaj zmian w swoim codziennym życiu, aby kanały znów zaczęły płynąć.
 3. Pracuj nad złymi pomysłami – nawet jeśli tylko wpadasz na złe pomysły, nadal jesteś kreatywny, więc pracuj nad złymi pomysłami i rozwijaj je, których i tak można powiedzieć, że to zły pomysł, może się to zmienić w świetny pomysł i rozwiązanie Twoich problemów.
 4. Pracuj świetnie – praca w grupie i wspólna burza mózgów to świetny sposób na rozwijanie kreatywności.
 5. Rzuć wyzwanie sobie i innym – jeśli rzucasz sobie wyzwanie, mówiąc sobie, że nie możesz zrobić czegoś tak, jak zawsze to robiłeś, będziesz musiał wymyślić nowe sposoby obejścia problemu, które mogą prowadzić do bardzo kreatywnych sugestii.
 6. Doodle – jeśli utkniesz w poszukiwaniu pomysłów na rozwiązanie, trzymaj pod ręką długopis i papier i pozwól swojej wyobraźni wyczyścić i bazgrać pomysły na papierze, zaskakujące jest, co wymyślisz, jeśli uwolnisz swój umysł w ten sposób.
 7. Zachęcaj myślącą stronę mózgu – prawa strona mózgu to miejsce, w którym zaczyna się kreatywność, więc daj jej wstrząs i obudź ją, aktywując lewą stroną, spróbuj zrobić wydech, używając tylko lewego nozdrza kilka razy.
 8. Zatrudnij trenera życiowego – jeśli czujesz, że twoja kreatywność naprawdę uszczupliła, rozważ zatrudnienie trenera życiowego, który pomoże ci ją znaleźć, trener życiowy może pomóc ci ustalić obszary, w których brakuje twojej kreatywności i pracować z tobą, aby ją wzmocnić.
 9. Myśl jak dziecko – pozbądź się wszystkich swoich dorosłych obowiązków, stresów, napięć i zmartwień i wróć do swojego dzieciństwa, dzieci mają najlepszą wyobraźnię i ich kreatywność nie zna granic, myśl jak dziecko, gdy utkniesz w kreatywnych pomysłach i wkrótce znów będą swobodnie płynąć.
 10. Odpręż się – kreatywność często może się wyczerpać, gdy jesteśmy w dużym stresie, nauka techniki relaksacyjnej nie tylko poprawia samopoczucie, ale może pomóc oczyścić umysł, dać ci nowy początek i przywrócić kreatywność.
 11. Korzystaj z gier umysłowych – miej pod ręką kilka gier umysłowych, takich jak łamigłówki logiczne, oderwanie myśli od problemu i rozwiązywanie zagadek, których używasz mózgu, a używanie mózgu prowadzi do pozytywnego i kreatywnego myślenia.

Więcej interesujących publikacji dotyczących samorozwoju i zdrowia psychicznego, znajdziesz w serwisie https://www.popieram.pl/.