Jak seriale wpływają na dzieci? (na przykładzie Netflix Squid Game)

Netflix słynie z wprowadzania na swoją platformę różnorodnych filmów, animacji, programów i seriali. Sam jest tez producentem kilku z nich. Politycy w Polsce zauważyli, że w wymienionych produkcjach Netflikxa widać wyraźne nawiązania do przeciwstawnych wartości, szczególnie lewicowych. Światopogląd ten zdaniem mediów powoduje negatywny wpływ na rozwój umysłowy dziecka. Szczególnie w sposób moralny, zagrażając Kościołowi, Rodzinie i Ojczyźnie.

Squid Game Netflix zdaniem posła Kamila Bortniczuka wpływa na poglądy polityczne młodzieży. Uważa tym samym, że generuje przyszłych wyborców, którzy zagłosują na lewicę. Ponadto Netflix został skrytykowany za promowanie treści LGBTQ, poświęcają nawet kategorię na filmy o tej tematyce. Squid Game Netflix jest osadzona w świecie rzeczywistym, w którego ramach młodzież wkracza do świata wirtualnego. Zadaniem 456 biednych dłużników jest uczestnictwo w turnieju gier, które w bardzo dużym stopniu przypominają kultowe gry z dzieciństwa. Osoby, które nie radzą sobie w rozgrywkach zostają zastrzelone na oczach widzów. A to oznacza, że te krwawe rozgrywki obejrzało już 150 mln widzów. Squid Game jest nawet krytykowana w realnym życiu szkolnym. Pewien pedagog szkolny napisał skargę do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, w której wyraził swój niepokój o zdrowie psychiczne dzieci zafascynowanych omawianym serialem.

Squid Game Netflix to kolejna nie do końca udana produkcja zamieszczona na tej platformie. Polska jest krajem o tradycji chrześcijańskiej, w której ramach chodzi przede wszystkim o poszanowanie rodziny, kościoła i ojczyzny. Ten moralny aspekt może zaważyć na dostępności Netflixa w Polsce.