Twoje życie jest jak drzewo, dlatego pozwól mu wypuścić nowe liście

drzewo

Zdecydowana większość ludzi boi się zmian. Zmiany oznaczają opuszczenie tego do czego byliśmy przyzwyczajeni i konieczność wypracowania nowych rozwiązań. Dla naszego mózgu jest to męczące, dlatego większość ludzi unika zmian. Dlatego spędzamy tak dużo naszego życia w sytuacjach, miejscach i w rolach, które nam nie służą. Boimy się zaznać czegoś nowego. Boimy się, że będzie gorzej. Więc wolimy tkwić w bądź co bądź złej sytuacji. 

Niestety, czasami to nie jest nasza decyzja i zmiana jest konieczna. Mierzymy się z niepewnością i lękiem. Sytuację w których przesuwamy naszą granicę komfortu nie są łatwe i przyjemne. Zostawiamy za sobą to co łatwe i idziemy szukać innego. Może spotka nas coś jeszcze lepszego, o czym nawet nie śniliśmy?  Tylko od nas zależy, jak poradzimy sobie z tą sytuacją. Co zrobimy aby strach nas nie sparaliżował i pozwolił nam odpuścić.

Życie to ciągła zmiana. Co więcej, jedyne co w życiu jest pewne, to właśnie ZMIANA. Nawet natura ciągle się zmienia. Pory roku, liście, zwierzęta zmieniają futro i upierzenie. Dlatego właśnie my też powinniśmy się zmieniać. Jesteśmy częścią natury i zmiana jest w nas wpisana. Tylko my z biegiem lat nauczyliśmy się ich unikać i chronić się przed nimi jak przed ogniem. Jednak zmiany są dobre, budujące i rozwijające. Dlatego musimy spojrzeć na zmiany inaczej.

Musimy zamknąć oczy i utożsamić się na przykład z drzewem, które na jesień zmienia barwę liści. Są one piękne; czerwone, złote i pomarańczowe. Na zimę je zrzuca, alby na wiosnę wyrosły nowe piękne i zdrowe. Ta zmiana jak widzicie jest bardzo budująca. Pozwala drzewu wypuścić młode liście, które są zdrowe i są wstanie odżywić drzewo. Zmiany w naszym życiu mogą działać tak samo. Mogą nas rozwinąć i ożywić, tylko musimy na to pozwolić. Musimy wsłuchać się w rytm naszego życia, znaleźć w sobie ukryte cele i zacząć je realizować.

Dobrym rozwiązaniem jest także odcięcie się na jakiś czas od dziennej rutyny i wybranie się w ciekawą podróż, jaką może być choćby zwiedzanie najpiękniejszych miejsc w Jastrzębiu-Zdroju.