Industry Giant – ciekawy symulator młodego przedsiębiorcy

Jeśli Lubisz Kreować Różne Scenariusze To Gra Industry Giant Będzie Twoim Ulubionym Symulatorem Ekonomicznym

W 1997 roku JoWooD Enterainment AG oddało w ręce graczy symulator ekonomiczny. Jest to gra strategiczna, w której gracz uczy się umiejętności strategicznego zarządzania firmą na skalę światową. Musi dbać o to aby nie splajtować i piąć się wyżej na rynku. W Polsce producentem jest MarkSoft.

Trzeba przyznać, że gra Industry Giant na komputer stacjonarny, w pełni oddaje zakres obowiązków młodego przedsiębiorcy. Musi on wymyśleć misję firmy i działać tak aby wybrana strategia znalazła się na samym szczycie rynku. Gracz ma rywali, którzy również chcą zdobyć to samo miejsce, będą więc wykupywali to co chciałby kupić gracz i zabierali sobie wzajemnie surowce potrzebne do produkcji maszyn. Gracz musi również zadbać o transport nie tylko lądowy ale również ten na morzy i w powietrzu. Przy czym musi pamiętać o rywalach, którzy też inwestują w te sieci transportu.

Biznesmen, w którego wciela się gra będzie dopinał wszystkiego: od budowania fabryk, po produkcję produktów. W grze Industry Giant wygrywa ten, który wyprodukuje więcej i o lepszej jakości produkty, deklasując przeciwników. Symulator nie jest prosty, ponieważ gracz musi pamiętać też o logistyce, tzn. jaki jest cały przebieg produkcji i dystrybucji oraz sprzedaży produktu, wraz z doborem transportu i niezbędnych surowców. Głównym zadaniem gracza jest przejęcie całej gałęzi rynku.

W grze Industry Giant najlepszą strategią jest wybór konkretnej gałęzi rynku, w której gracz będzie specjalistą. Nie ma sensu wybieranie różnych gałęzi i bycie pomniejszym biznesmenem na rynku. Gracz wybiera konkretne dekady od lat 60 XIX wieku aż do połowy wieku XX. Trzeba wówczas pamiętać o zmianach jakie zaszły na przestrzeni wieków, na rynku. Niektóre możliwości nie będą dostępne, a innym razem będzie ich więcej niż myślisz. Istnieje możliwość kreowania scenariuszy, możesz piąć się na sam szczyt kariery, za każdym razem wybierając inną gałąź przemysłu lub inną strategię.